C# Örnekleri – Klavyeden Girilen Sayının Faktöriyelini Hesapla

C# ile kullanıcının klavyeden girdiği sayının faktöriyeli hesaplanıp ekranda gösterilecektir. FOR ve WHILE döngüleri kullanılarak 2 farklı yöntemle çözülmüştür.

FOR döngüsü ile:

veya döngü tersten kurulabilir.

WHILE döngüsü ile:

 

Seçil ŞEKERCİ HÜSEM

2010 yılından bu yana Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak meslek liselerinde görev yapmaktayım.

Tüm yazılarını göster

4 Comments on “C# Örnekleri – Klavyeden Girilen Sayının Faktöriyelini Hesapla”

  1. Merhabalar öncelikle örnek sorularınızla verdiğiniz emekler için teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.Fakat mesela ben programcılık okuyorum hoca sınavda bu tarz sorular sormuyor(kolay) örneğin bize klavyeden girilen bir sayının asal çarpanlarını bulup sonra o asal çarpanların faktöriyellerinin toplamını bulmamızı istiyor yani biraz daha yaratıcı soruyor tek problemim elimdeki malzemeleri birleştirirken bazen neyi nereye yazacağımı bilemiyorum döngü içinde mi ? döngü dışında mı ? vs vs şimdiden ilginiz için çok teşekkür ederim iyi çalışmalar diliyorum.

  2. klavyeden girilen birden fazla sayının (örneğin aralarına , koyarak) faktöriyelini hesaplayan kod yazmam lazım. parse, split kullanmam gerektiği söylendi. (faktöriyeli metot kullanarak çağıracağım) yardımcı olursanız çok sevinirim

    1. Ödev olarak verilen sorulara yanıt vermiyoruz. Ancak ödevinizi yaptıysanız, sizinle benzer durumdaki kişilerin de yararlanabileceği şekilde paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.